29 Гру 2020-й – незабутній рік важливих досягнень

Невеликий колектив Агентства регіонального розвитку – нас лише 27 – працює як єдиний механізм у чотирьох зовсім різних напрямках:

  • Ми передаємо в оренду комунальне майно та забезпечуємо його експлуатацію – нині на балансі агентства 21 об’єкт.
  • Ми надаємо послуги з проведення технічної інвентаризації – щорічно нами інвентаризується близько 100 об’єктів.
  • Ми ведемо роботу з енергоефективності та проводимо енергообстеження – нами ведеться моніторинг у 31  муніципальній будівлі.
  • Ми сприяємо  сталому соціально-економічному розвитку міста та регіону – започатковані Дні популяризації економічного розвитку, працює Інвестиційний веб-портал, створені  Туристично-інформаційний центр та Офіс підтримки громадських ініціатив.

 

Агентство – це майданчик для співпраці влади, бізнесу та громади. Наша місія – об’єднати зусилля влади, бізнесу та громади для забезпечення розвитку території.

Майже кожна  наша справа або ініціатива одразу стає загальновідомою, оскільки ми впевнені, що прозорість у нашій роботі це важливо.

Однак є такі справи, про які ми не говоримо взагалі або говоримо не одразу – це наші «тихі» досягнення. Вони є дуже важливими для нас, оскільки заряджають шаленим позитивом та дарують неймовірне почуття гордості за нашу роботу й за Славутич.

 

У 2020 році команда агентства взяла участь у розробці проєкту Стратегії розвитку міста Славутича до 2027 року й вже у січні розпочнуться фінальні консультації зі стейкхолдерами, депутатами Славутицької міської ради, громадськістю та бізнесом щодо схвалення документу для подальшої реалізації. Ми також плануємо залучити вітчизняних та іноземних фахівців до фіналізації цієї роботи – долучайтеся й ви!

 

У 2020 році команда агентства взяла участь у підготовці проєктної заявки «Славутич: ось [to be’] країна!» програми Українського Культурного Фонду «Культурні столиці України» у лоті «Мала культурна столиця». Як результат – у  наступному році за фінансової підтримки уряду України відбудеться низка культурно-розважальних та туристичних подій, а це орієнтовно близько 10 млн. грн., що залишаться в місті у вигляді податків та заробітної плати. Пишаємося, що вперше в Україні відбудеться SESAM 2021 Poliklinika – подія спільноти Європейської асоціації студентів архітекторів з більш ніж 50 країн проходитиме саме в Славутичі.

 

Команда агентства була визначена відповідальною за підготовку заявки на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування». За останні три роки ми майже втратили надію вибороти перемогу, хоча й подавали заявки щороку. Але цього року Славутич таки став переможцем! Й саме завдяки нашим постійним партнерам та інвесторам – енергокооперативу  «Сонячне місто». Ми пишаємося цією співпрацею та успішною практикою «Створення муніципального енергокооперативу у Славутичі для будівництва сонячної електростанції шляхом спільнокошту місцевих мешканців», що посіла диплом І ступеня у номінації «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища» з 168 заявок з усіх областей України конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування 2020».

 

Ми були приємно вражені ентузіазмом та щирим бажанням наших сусідів з об’єднаних територіальних громад Любеча та Михайло-Коцюбинського спільно працювати над економічним розвитком територій та зокрема Славутицького регіону. За 2 роки плідної співпраці ми стали справжніми друзями й партнерами, а в рамках проєкту ЄС запроваджено механізми партнерства для стимулювання спільного економічного зростання на довгострокову перспективу, налагоджено бізнес-стосунки. До послуг інвесторів та бізнесу працює інвестиційний веб-портал «Славутич-Чернігівський регіон».

 

Наш інвестиційний веб-портал «Славутич-Чернігівський регіон» поступово набуває популярності: нами підготовлений інвестиційний паспорт міста, електронний каталог підприємств міста. Ми поширюємо інформацію про інвестиційний потенціал, інвестиційні проекти, пошук інвесторів, пошук партнерів для бізнесу, інші новини від громад та підприємців м. Славутича, Михайло-Коцюбинської та Любецької ОТГ трьома  мовами для цільової аудиторії. Ми з нетерпінням чекаємо на відкриття бізнес-парку «Славутич», але про це вже у наступному році.

 

Нашій команді вдалося представити наше місто так, що Славутич став одним з партнерів у реалізації мультимедійного онлайн проєкту «Енциклопедія архітектури України». Проєкт складається з трьох великих розділів: економіка, держава та право і був реалізований ГО Urban Forms Centre за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Zagoriy Foundation. Лише зверніть увагу – логотип міста Славутича розміщений на кожному відео або публікації проєкту, а Фестиваль «Золота осінь Славутича» відкрив для себе нову номінацію «Дитяча урбаністична журналістика».

 

Ми за прозору оренду! У жовтні команда агентства розпочала таке довгоочікуване впровадження нового Закону України «Про оренду державного та комунального майна», що вступив в дію ще у лютому 2020 року. З початку процесу участі в аукціонах нами вже передано в оренду приміщення по 8 об’єктах. Загальна площа, що надана в оренду суб’єктам підприємницької діяльності на кінець 2020 року становить 82%, що є високим показником успішної діяльності агентства та роботи над привабливістю даних об’єктів.

 

Ми працюємо так, що команда проєкту GIZ «Енергоефективність у громадах – ІІ» приїжджає до нашого міста для того, щоб показати іншим громадам, що таке високий рівень розвитку муніципального енергоменеджменту. Нами постійно ведеться моніторинг енерговитрат на 31 муніципальній будівлі, у цьому році виконано 25 енергетичних обстежень на об’єктах міста, ведеться постійний супровід ЕСКО-контрактів, перевірка розрахунку економії за 8 ЕСКО-контрактами по 12 ІТП та зовнішнього  освітлення. З 2015 року запроваджено 127 енергоефективних заходів, економія для міста складає 24,4 млн. грн.

 

Протягом року Бюро технічної інвентаризації проводилися технічні інвентаризації об’єктів  нерухомого майна різних форм власності: квартири, будинки, інші великі об’єкти. Виготовлено більше 100 технічних документацій на об’єкти нерухомості, у т.ч. надавались послуги населеним пунктам Чернігівського та Київського регіонів.

 

Ми надаємо консультаційні послуги та організовуємо інформаційно-навчальні заходи для бізнесу – бізнес-сніданки, презентації, форуми, тренінги, семінари, конкурси, бізнес-змагання.

 

Ми говоримо: «Купуй в Славутичі!» і проводимо постійний збір та упорядкування інформації про пропозиції та послуги підприємців міста, у т.ч. в режимі онлайн в умовах карантину. На сайті агентства працює розділ-каталог «Купуй в Славутичі».

 

Офіс підтримки громадських ініціатив залишається популярним майданчиком для розвитку ідей наших містян. Це – Офіс для кожного й коворкінг для міських громадських організацій та активістів. Користування ресурсами Офісу є безкоштовним. За три роки роботи Офісу проведено вже більше 400 заходів. Протягом непростого 2020 року – 110 заходів. За цей рік  у наших заходах взяло участь 1500 осіб, надано більше 140 консультацій. Особливо пишаємося нашою фасилітацією авторів проєктів Бюджету участі та електронними ярмарками проєктів.

 

У 2020 році ми відкрили міський Туристично-інформаційний центр й покладаємо на цей напрям великі надії.  Славутич – музей архітектури восьми країн – завжди є предметом зацікавлення не лише туристів, а й науковців та практиків архітектури, урбаністів та дослідників модерної та постмодерної архітектури 80-90-х років минулого століття. Тому наше місто завжди радо приймає у себе в гостях архітектурні воркшопи, фестивалі, студентські програми та інші проєкти. Команда агентства вже має досвід з організації міжнародних подій. У цьому році не лише п’ята конференція Inudeco для науковців та практиків атомної галузі, а й другий фестиваль GOLDenFest для людей поважного віку проходили в режимі онлайн через епідемію COVID-19. Участь в подіях взяли представники Білорусі, Латвії, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, України, Чехії, Японії.

 

Переконані – наступний 2021 рік буде насичений не менш значущими подіями та досягненнями. Ми завжди відкриті до співпраці та нових ідей наших клієнтів та партнерів.  Постійно прагнемо до вдосконалення і рішуче виправляємо помилки. Бажаємо процвітання рідному місту та його жителям у новому році! З новим 2021 роком!

Залиште свій коментар