23 Лют Бізнес – генератор розвитку: у Славутичі вперше проведено Дні популяризації економічного розвитку

20-22 лютого 2019 року в рамках реалізації заходів Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» у Славутичі вперше проведено Дні популяризації економічного розвитку.

 

Організаторами Днів популяризації економічного розвитку є команда з реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», виконавчий комітет Славутицької міської ради, КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради, Славутицький міський фонд підтримки підприємництва у партнерстві  з Радою підприємців при міському голові.

 

Програма заходів Днів популяризації економічного розвитку містила п’ять тренінгових подій (семінари, тренінги та бізнес-ігри) для підприємців, працівників бюджетних установ та громадських активістів, школярів, проведено соціологічні та маркетингові дослідження, підготовлена інформація щодо грантових можливостей, для підлітків та молоді проведені екскурсії на підприємства міста та бізнес-змагання «Славутич-розвиток». Близько 250 з 409 учасників проведених заходів відзначають їх високий рівень організації та користь для налагодження діалогу між бізнесом, владою і громадою з метою формування місцевої політики розвитку підприємництва у регіоні, популяризації економічного розвитку об’єднання територіальних громад «Славутич-Чернігівська область».

 

Семінар-тренінг «Жінка на ринку праці», що проведений у Славутицькому міському центрі зайнятості, зібрав активних жінок-славутичанок, натомість на тренінг з написання проектних заявок щодо розробки та реалізації спільних економічних та торгівельних проектів, що провів директор Соціально-психологічного центру м.Славутича Віктор Одиниця, завітали як підприємці і громадські активіста зі Славутича, так й їх колеги з Михайло-Коцюбинської ОТГ.

 

Вдалим практичним експериментом стала ділова бізнес-гра «Відчуй себе підприємцем», яку для працівників бюджетних установ  провела голова Ради підприємців при міському голові Валентина Дарнопих: 20 учасників заходу в ігровій формі «вели підприємницьку діяльність», в кінці якої «одержали» прибуток».

 

Крім того, за участі представників м.Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської ОТГ був проведений круглий стіл «Плануємо Дні популяризації економічного розвитку на 2019 рік» та тренінг-навчання за бізнес-програмою «Бізнес-навички – інструмент особистісного розвитку», який провів експерт Тарас Думенко. Також відбувся кінопоказ у 86:Кіноклуб документальної стрічки «Стів Джобс: хіпі на мільярд доларів»

 

Важливо, що до Днів популяризації економічного розвитку долучилися близько 60 школярів. Молодь відвідала славутицькі підприємства ТПФ «Влад», ТОВ «Зелена енергія», ПП «Перспектива-Славутич», де познайомилася з особливостями пошиття дитячого одягу, виробництва теплової енергії та крейди. Під час ділової бізнес-гри «Event-агенція або коли робота – свято», яку провела заступник директора Палацу дітей та молоді Богдана Кидиба, старшокласники змоделювали відкриття власного бізнесу, вчилися працювати в команді.

 

Вперше були проведені бізнес-змагання «Славутич-розвиток». До участі у змаганнях були запрошені учні 9-11 класів м.Славутича, Михайло-Коцюбинської та Любецької ОТГ. Призовий фонд бізнес-змагань складав 25 000 гривень. На першому етапі команди юних підприємців подали письмовий опис свого бізнес-проекту, на заключному – три команди-фіналісти презентували свої ідеї поважному журі, у складі якого були перший заступник міського голови м.Славутича, координатор Грантового проекту ЄС Віктор Шевченко, Голова ради підприємців приміському голові, директор Taurus Quadra LTD Валентина Дарнопих, підприємець, співвласник «Дитячої технічної студії» та проекту «Хеппі скул» Олег Соломатін, депутат Славутицької міської ради, підприємець Юрій Репех. У підсумку бізнес-змагань ІІІ та ІІ місце отримали два бізнес-проекти команди Ведильцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області – Дмитро Корисько, Денис Примаченко, Дмитро Ковальчук, керівник Наталія Подаруєва; ІІ місце у команди Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Славутицької міської рад Київської області – Катерина Кравченко, Арсеній Дряпіка, керівник Алла Гапон. І місце отримав бізнес-проект «Мобільний додаток – афіша Славутича» команда депутатів Молодіжної ради «Майбутнє Славутича» Палацу дітей та молоді Славутицької міської ради – Тимур Гісматулін, Денис Ланько, Тетяна Шохіна, керівник Ніна Єрьоміна.

 

Фіналізував усі заходи 3-й Форум підприємців міста Славутича та Чернігівського регіону, що пройшов 21 лютого в ресторані «Старий Таллінн». Форум модерувала директор КП «Агентство регіонального розвитку» Арина Старовойтова.

Учасники Форуму отримали експертну інформацію про інструменти підтримки та розвитку бізнесу, грантові та кредитні програми, транскордонні можливості, орендні та земельні відносини, правила розміщення зовнішньої реклами та благоустрою, актуальні послуги ЦНАП, послуги постачання та розподілу електроенергії, про роль реклами і маркетингу, можливості для інвестування в муніципальний енергетичний кооператив та розвиток туризму. Прозвучало 16 експертних виступів. Зокрема, Віктор Шевченко, Зоя Чугай, Сергій Пінчук говорили про перші результати співпраці громад; директор КП «АРР» Арина Старовойтова та директор Славутицького фонду підтримки підприємництва Анна Вершигора презентували онлайн-можливості для інвесторів та підприємців на веб-порталах investslavutych.arr.in.ua та cb-sme.org. Співвласник СТ «Сонячне місто» Андрій Зінченко та технічний директор ДП «Профіт-Хаб» ЧРТПП Ольга Тагієва говорили про демонополізацію ринку електроенергії та перехід на відновлювані джерела енергії. Представники Чернігівської регіональної торгово-промислової палати презентувати напрямки діяльності та актуальні послуги палати, про продажі, грантові можливості та муніципальний туризм розповіли представники «EVO company» Максим Мельник, «Горизонт 2020» Тарас Думенко, Асоціації індустрії гостинності Тарас Іщенко. Фахівці  Славутицької міської ради Сергій Костик, Наталія Величковська, Тетяна Рилова, Дмитрій Баглаєв інформували славутицьких підприємців про новації у сфері архітектури, земельних та орендних відносин, актуальні послуги ЦНАП.

У  вітальному слові учасникам Форуму міський голова Славутича Юрій Фомічев, виконуюча обов’язки голови Михайло-Коцюбинської селищної ради, секретар Михайло-Коцюбинської селищної ради Ніна Ворох, голова Любецької селищної ради Сергій Пінчук підкреслили важливість підприємницької діяльності для сталого розвитку громад. Наприкінці Форуму була прийнята резолюція, яка разом із усіма іншими інформаційно-презентаційними та відеоматеріалами надіслана учасникам заходів Днів популяризації економічного розвитку.

 

Відеоматеріали І частина ІІ частина

Фотоматеріали (гугл диск)

Фотоматеріали (фейсбук) 

Фотоматеріали (фейсбук проекту ЄС)

Презентації до виступів

Маркетингові та соціологічні дослідження

Проект резолюції

Прес-служба КП “Агентство регіонального розвитку” 2-10-90, arr.slavutych@gmail.com

Позначки:, , , ,

Залиште свій коментар