23 Вер Бюджет участі: зроби місто кращим – реалізуй свою ідею!

Написано в 6:55 pm Бюджет участі

 

Чому Бюджет участі? Бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю Славутича брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста та/або голосування за них. Будь-який житель міста старше 14 років має можливість подати проєкт, що покращить життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проєкт реалізують в рамках бюджету 2021 року.

Який основний документ? Рішенням сесії Славутицької міської ради від 26.06.2020 № 1858-70-VII «Про затвердження міської цільової програми «Громадський бюджет участі міста Славутич на 2021-2025 роки» затверджено міську цільову програму «Громадський бюджет участі міста Славутич на 2021-2025 роки» у новій редакції.

Скільки коштів виділено? Загальний обсяг видатків, що планується спрямувати на реалізацію проєктів Бюджету участі у 2021 році складає 1 510 тис. грн, що складає менше 1% від бюджету міста на 2021 рік. Причому максимальна вартість одного проєкту: малі проєкти – 100 тис. грн., великі проєкти 300 тис. грн. Ваш проєкт має бути реалізований за один рік, а на етапі подачі його мають підтримати своїми підписами не менше 30 осіб.

Які проєкти вже були реалізовані? «Handmade-студія творчості для дорослих» – у міській бібліотеці тепер є комфортне, творче середовище з сучасним обладнанням, професійним інструментом для занять рукоділлям. «City-КВАДРАТ» – створено креативний простір для культурно-мистецьких подій у внутрішньому дворику БК «Енергія». «Галотерапія (соляна кімната) для славутичан» – створено соляну кімнату для здійснення профілактично-оздоровчих заходів методами галотерапії для жителів міста. «Реклама на світлодіодному екрані», на будівлі Кіноконцертного комплексу з’явився інформаційний екран. Загалом за період 2016 – 2020 років реалізовано 39 проєктів.

Яка тематика проєктів у 2021 році? Цього разу діє п’ять категорій проєктів:
1. Благоустрій загальноміських територій міста (облаштування зон відпочинку та встановлення арт-об’єктів).
2. Екологія і відновлювальні джерела енергії (енергоефективні технології із використанням відновлювальних джерел енергії. Розвиток екологічно чистих видів транспорту).
3. Інформаційні технології (автоматизація систем з надання послуг мешканцям. Інтерактивні карти. Мобільні додатки щодо міської інфраструктури. Облаштування зон wi fi. Системи безпеки. 3-d моделювання).
4.Культурна спадщина і краєзнавство (організація культурного дозвілля, фестивалі, вистави концерти, конкурси, ярмарки, виставки тощо. Створення та реставрація архітектурно-художніх композицій).
5. Туризм і велоінфраструктура (проєкти з підвищення туристичної привабливості міста, розвитку міського туризму та туристичної інфраструктури. Облаштування велосипедних доріжок, паркувальних місць. Заходи з популяризації здорового способу життя та дозвілля молоді).

Як все встигнути і нічого не забути? Терміни початку і завершення прийому проєктів: 27 серпня – 27 вересня 2020 р., терміни оцінки робочою групою поданих проєктів та виставлення їх на голосування: 30 вересня – 21 жовтня 2020 р.; терміни початку і завершення голосування за проєкти: 11 листопада – 29 листопада 2020 р.; термін визначення проєктів-переможців: 02 – 06 грудня 2020 р. Максимальна тривалість реалізації проєктів: з 1 січня по 31 грудня 2021 р.;

Скільки проектів можна підтримати? Проголосувати можна буде за два проекти: один великий (до 300 тис.грн.) та один малий (до 100 тис.грн.).

Де можна знайти детальну інформацію про Бюджет участі? З реєстром проектів, їх змістом та кошторисом, картками аналізу можна ознайомитись на сайті https://gromada.slav.gov.ua/.

Як отримати консультацію? В Офісі підтримки громадських ініціатив вам допоможуть розібратися із умовами Бюджету участі і підготувати проєктну заявку вчасно та якісно. Офіс підтримки громадських ініціатив знаходиться за адресою: Проспект Дружби Народів, 7, БК Енергія, ІІ поверх). Контактний телефон: 050 353 11 35

Славутичани, долучайтесь! Вже 27 вересня завершується прийом проєктів на реалізацію в рамках міської цільової програми «Громадський бюджет участі міста Славутич на 2021-2025 роки».

Залиште свій коментар