10 Бер Офіс підтримки громадських ініціатив

Про проект 

У березні 2017 року Славутицький міський голова Юрій Фомічев взяв участь робочій зустрічі «Місцеві ініціативи з етики управління та прозорості» в рамках тематичної програми «Зміцнення інституційних основ місцевого самоврядування» у м. Страсбурзі (Франція).

Ця ініціатива є частиною програмної співпраці (PCF) Європейського Cоюзу та Ради Європи на 2015-2017 роки в країнах Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова, Україна і Білорусія). Дана програма реалізується Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи (Конгрес) спільно з Генеральним директоратом з питань демократії.

 

Під час зустрічі відбулася церемонія підписання контракту про надання виконавчому комітету Славутицької міської ради гранту для реалізації проекту «Створення Офісу підтримки громадських ініціатив в м. Славутичі» на загальну суму 18 тис. євро.

 

Метою проекту є створення механізму взаємодії між органами місцевого самоврядування та громадськістю для поліпшення транспарентності щодо виконання етичних норм і контролю діючих етичних стандартів. Створення Офісу підтримки громадських ініціатив як управлінське рішення муніципалітету демонструє громадським організаціям готовність влади до діалогу та виконання етичних норм.

 

Одним з основних завдань Офісу є ребрендинг «Кодексу етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади», що був схвалений у 2007 році, шляхом його доопрацювання та внесення змін з урахуванням думки громадськості; а також створення організаційно-технічних умов для роботи постійно діючих громадських експертних груп (освіта, медицина, комунальне господарство тощо) щодо виконання етичних норм і контролю діючих етичних стандартів.

 

Цільовою аудиторією проекту є державні службовці, депутати міської ради, громадські організації, громадські активісти, члени Громадської ради про виконавчому комітеті, Громадської ради з розвитку міста, учні-члени молодіжних та дитячих самоврядних організацій (у т.ч. Молодіжна рада «Майбутнє Славутича»), що візьмуть участь у заходах навчальної програми «Дотримуємося Кодексу етики», у роботі постійно діючих громадських експертних груп тощо.

 

Основним координатором проекту у місті Славутичі є Комунальне підприємство «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради.

Довідково. У листопаді 2016 року Конгрес оголосив конкурс серед місцевих властей Вірменії, Грузії, Молдови та України на «Місцеві ініціативи з етики управління та прозорості». В рамках конкурсу були також організовані інформаційні сесії в кожній з країн, в тісній співпраці з національними асоціаціями місцевих та регіональних органів влади. За підсумками конкурсу, оцінювальна комісія, у складі якої були міжнародні та національні експерти в області етики і місцевого самоврядування, а також представники Конгресу, були відібрані 12 проектних пропозицій, серед яких й місто Славутич. Дані ініціативи, що відображають досвід накопичений в рамках програми, спрямовані на зміцнення прозорості та підзвітності місцевих органів влади в країнах-учасницях, а також на збільшення громадської участі в процесі прийняття рішення на місцевому рівні.

 

Основні виконавці проекту: виконком Славутицької міської ради,  КП «Агентство регіонального розвитку», ГО «Спілка керівників і роботодавців».

Контактна інформація: Офіс підтримки громадських ініціатив знаходиться за адресою м.Славутич, Проспект Дружби народів, 7 (БК «Енергія), ІІ поверх; телефон 2-22-50, адреса для листування slavutich.ofis@gmail.com; веб-сайт http://arr.in.ua/ Сторінка Офісу у соціальній мережі фейсбук https://www.facebook.com/officeslavutych/

 

Документи проекту 

Кодекс етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади (2007)

Проект Кодексу етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади (2017) 

Кодекс етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади, затверджений рішенням Славутицької міської ради 27.07.2018 № 1116-46-VII, схвалений рішенням виконавчого комітету Славутицької міської ради 24.05.2018 № 363 (2018) 

Рішення виконавчого комітету Славутицької міської ради від 17.05.2017 № 242

Рішення виконавчого комітету Славутицької міської ради від 15.03.2017 № 124 

План роботи Офісу підтримки громадських ініціатив на 2017 рік

План роботи Офісу підтримки громадських ініціатив на 2018 рік

Матеріали соціологічних опитувань

Прес-релізи проекту 

Презентації до заходів проекту

15 важливих цитат: Дотримуємося Кодексу етики

Фотогалерея проекту 

Результати проекту “Створення Офісу підтримки громадських ініціатив” (презентація російською мовою)

Відеосюжети проекту (тренінг для школярів; тренінг для депутатів; тренінг для держслужбовців; тренінг для громадських активістів; стратегічна сесія; відкриття офісу, круглий стіл, презентація результатів проекту)

 

Цей документ було підготовлено зa фінансового сприяння спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи. Погляди, що викладено в цьому документі,  жодним чином не відображають  офіційну позицію Європейського Союзу або Ради Європи.

Коментарії закриті