23 Січ Договір оренди може бути достроково припинений на вимогу орендодавця

У 2022 році КП «АРР» не доотримало 10% коштів від виставлених рахунків з орендної плати та відшкодування комунальних послуг. Це відбулося з причини несплати 7 орендарями, представниками малого та середнього бізнесу м.Славутича, рахунків за надані послуги. Ми розуміємо, що через війну бізнес зазнає втрат, але накопичення боргу несумлінним орендарями мало місце й до початку війни.
КП «АРР» веде постійну систематичну роботу з орендарями-боржниками. Нами здійснюються наступні заходи із досудового врегулювання спору:
☑ персональний телефонний дзвінок боржнику;
☑ смс-розсилка із зазначенням суми боргу;
☑ направлення претензії або письмового попередження.
Крім того, боржникам пропонується з метою попередження зростання заборгованості:
☑ укласти графіки реструктуризації заборгованості;
☑ зменшити орендовані площі;
☑ розірвати договори оренди.
❎ За умовами укладених договорів нами застосовуються санкції у вигляді припинення надання послуг з тепло-, водо- та електропостачання.
У разі, якщо засоби досудового врегулювання не діють, справа передається на розгляд суду.
🎯 Для прикладу розглянемо ситуацію по одному з боржників.
Борг станом на початок 2022 р. (до початку війни): оренда – 16474,79 грн.; відшкодування витрат – 32422,53 грн. Борг станом на кінець 2022 року: оренда 42957,91 грн.; відшкодування витрат – 63805,24 грн. З метою досудового врегулювання спору боржнику протягом 2022 року неодноразово повідомляли про борг в телефонному режимі, смс-розсилкою. Були надіслані 3 претензії з вимогою сплатити заборгованість, запропоновано реструктуризувати заборгованість у разі неможливості сплатити в повній мірі або розірвати договір оренди з метою попередження подальшого зростання боргу. Боржник проігнорував всі спроби КП «АРР» врегулювати питання. Тож, позовна заява про стягнення боргу та розірвання договору оренди передана до господарського суду.
Шановні орендарі! Звертаємо вашу увагу! За договорами старого зразка орендодавець не мав можливості розірвати договір оренди в односторонньому порядку.
ℹ Наразі, згідно договорів, укладених через аукціон, договір оренди може бути достроково припинений на вимогу Орендодавця, якщо Орендар допустив прострочення сплати орендної плати на строк більше трьох місяців або сумарна заборгованість з орендної плати більша, ніж плата за три місяці.
🙏 Зважаючи на вищевикладене, з метою запобігання настання негативних наслідків, наполегливо просимо не ігнорувати претензії та звернення КП «АРР».
Вчасно оплачуйте отримані рахунки за надані послуги або зважено оцініть перспективи вашої господарської діяльності на майбутнє.

Залиште свій коментар