04 Лют ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТ В ОСЕЛІ: ПОГОВОРИМО ПРО ПРИЛАДИ ОПАЛЕННЯ

Сьогодні поговоримо про різноманітні опалювальні прилади – батареї в житлових приміщеннях.

Прилади опалення є двох основних типів. Опалювальні прилади, в яких тепловіддача відбувається переважно за рахунок випромінювання, називаються радіатори. Якщо обігрів приміщення відбувається в основному за рахунок конвекції, тобто за рахунок прискореного прогрівання повітря, що проходить через нагріту поверхню приладу, то такі опалювальні прилади називають конвекторами. При використанні як радіаторів, так і конвекторів присутні обидві складові – випромінювання і конвекція, але у перших до 65% всієї теплопередачі відбувається через випромінювання, а у других – до 95%, – конвекція.

Конвектори володіють значно більшою швидкістю нагріву приміщення, ніж радіатори. Але при цьому, разом з підігрітим повітрям захоплюється значна кількість пилу, і тому такий спосіб обігріву менш привабливий з точки зору гігієни, комфорту і здоров’я людини. Тому ці прилади опалення використовують тільки в тих місцях, де застосувати радіатори проблематично, недоцільно або взагалі неможливо.

За конструкцією радіатори бувають секційні і панельні. Секційні радіатори набираються з окремих секцій, що дозволяє легко складати опалювальні прилади фактично будь-якої потужності. Секційні радіатори виготовляються з чавуну, алюмінію або, так звані біметалічні радіатори, в комбінації алюміній – сталь.

Панельні радіатори являють собою вертикальні паралельні канали з штампованих сталевих листів, об’єднані горизонтальним колектором також зі сталі.

Чавунні радіатори невибагливі до якості теплоносія, стійкі до корозії, теплова потужність секції досить велика. В наслідок великого об’єму секцій та великої теплоємності чавуну, чавунні радіатори доцільніше застосовувати для систем з котлами на твердому паливі з природною циркуляцією теплоносія. Допустима максимальна температура теплоносія 130°C. Не дуже високий робочий тиск (до 9 атм) робить чавунні радіатори уразливими для гідравлічних ударів.

На відміну від чавунних, алюмінієві радіатори менш металоємкі, легші у монтажі, мають більш привабливий вигляд. Робочий тиск ці опалювальні прилади мають значно вищий, ніж чавунні радіатори, – до 25 атм. Завдяки великій теплопровідності алюмінію, алюмінієві радіатори дозволяють значно швидше нагріти приміщення.  Але алюмінієві радіатори мають один суттєвий недолік – дуже високі вимоги до якості теплоносія і підвищене газоутворення, що робить неможливим застосування їх у системах центрального опалення і в системах з поліпропіленовими трубами.

Біметалічні радіатори сконструйовані таким чином, що теплоносій переміщується по сталевих трубах, а тепло відводиться за допомогою алюмінієвих ребер. Об’єм води біметалічні радіатори мають значно менший, ніж чавунні і навіть алюмінієві радіатори, і це робить ці опалювальні прилади більш економічними в експлуатації. Робочі характеристики їх також не поступаються, а відсутність контакту теплоносія з алюмінієм усуває головну проблему алюмінієвих радіаторів – підвищені вимоги до теплоносія. Біметалічні радіатори на сьогодні мають лиш один серйозний недолік – високу ціну.

Сталеві панельні радіатори, завдяки невисокій ціні, хорошій теплопровідності і досить широкому acортименту отримали широке зacтосування. Але істотним мінусом таких радіаторів є низький (до 10 атм) робочий тиск, їх чутливість до гідроударів і це дозволяє зacтосовувати ці прилади опалення в основному в автономних системах. Крім цього, як і для інших типів сталевих радіаторів, для них актуальна проблема підвищеної корозії зсередини при чacтих тривалих зливаннях теплоносія з системи.

Вибираючи тип радіаторів для вашого приміщення, необхідно врахувати всі чинники, – тип опалювальної системи, робочий тиск і температуру, склад і якість теплоносія, характер і величину тепловтрат приміщення.

Мешканці Славутича завжди зможуть скористатися допомогою професіоналів, до прикладу звернутися до КП «ЖКЦ», для отримання технічних умов на заміну опалювальних приладів саме вашої оселі за розрахунком необхідної теплової  потужності,  враховуючи  поверх та розташування квартири в житловому будинку. Адже від того, чи правильно розраховані і змонтовані радіатори, буде залежати не тільки комфорт і гарний мікроклімат у вашій оселі, але й величина витрат на її утримання.

 

 

 

Залиште свій коментар