26 Кві INUDECO 2019: науковці та практики дискутують щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища

24–26 квітня 2019 р. у м. Славутичі (Україна) проходила ІV Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2019. Мета заходу – підвищити рівень ефективності науково-практичних досліджень щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища, налагодити співпрацю та обмін досвідом між різними інституціями з даної проблематики.

Учасниками події стали науковці та практики з Данії, Іспанії, Норвегії, Сполучених Штатів Америки, України, Франції, Японії, які взяли участь у дискусіях з тем «Чорнобильська АЕС та Об’єкт «Укриття», «Атомна енергетика та нова генерація», «Від катастрофи до нового життя».

25 квітня у конференц-залі Чорнобильської АЕС відбулась пленарна дискусія з теми «Чорнобиль – територія змін», яку модерував перший заступник голови ДАЗВ Олег Насвіт. У вітальному слові перший заступник генерального директора ДСП ЧАЕС Валерій Сейда, відзначив важливу роль конференції в обміні досвідом українських та закордонних фахівців і повідомив, що Новий безпечний конфайнмент переведено у режим пробної експлуатації, під час якої практично все обладнання і системи НБК працюватимуть у проектному режимі протягом 72 годин. Міський голова Славутича Юрій Фомічев та директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України Анатолій Носовський, які є співголовами оргкомітету INUDECO, побажали присутнім плідної роботи та дали старт роботі конференції.

Ключовими спікерами на відкритті конференції стали перший заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт; міський голова Славутича Юрій Фомічев; директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України Анатолій Носовський; старший науковий співробітник Інституту енергетичних технологій, керівник проекту «Створення центру візуалізації зняття з експлуатації ЧАЕС» Нільс Крістіан Марк (Норвегія); Марк Железняк та Шігеказу Хірао з Університету Фукусіми (Японія). Розглядались питання науково-технічного супроводу діяльності на майданчику Чорнобильської АЕС; використання VR для моделювання в реальному часі при розрахунку і візуалізації дози в рамках планування виведення з експлуатації ЧАЕС; атмосферної дисперсії радіонуклідів після аварії на АЕС «Фукушіма дай-ічі» і багато інших. Учасники INUDECO отримали можливість відвідати виробничі приміщення станції та особисто ознайомитися із ходом робіт зі зняття енергоблоків з експлуатації, здійснивши технічний тур об’єктами Чорнобильської АЕС.

На полях конференції відбулося урочисте відкриття міжнародної інтерактивної виставки «Чорнобиль – територія змін», де представлені досягнення України в подоланні наслідків Чорнобильської аварії, знятті ЧАЕС з експлуатації та перетворенні об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, а також презентований потенціал зони відчуження.

Окремою подією INUDECO став 3-й хакатон «Місто нових ідей», який стартував 24 квітня. Відібрані до участі команди студентів та учнів зі Славутича, Київа та Чернігова спробували розробити smart-рішення, що зможе покращити повсякденне життя малого міста та привнести інновацій. Вже 26 квітня команди презентували результати своєї роботи для журі, менторів хакатону та учасників конференції – І місце посіла команда «Carpe diem» Чернігівського національного технологічного університету, ІІ місце – у команди А-HAB з Київського національного університету будівництва і архітектури, ІІІ місце – у команди «Youth council» з Палацу дітей та молоді Славутицької міської ради. Голова журі хакатону, перший заступник міського голови Славутича Віктор Шевченко привітав переможців та відзначив високий рівень практичності представлених проектних ідей кожної команди-учасниці.

26 квітня у кількох залах засідань міської ради Славутича пройшли секційні засідання та фінальна панельна дискусія «Від катастрофи до нового життя», у яких взяли участь близько 150 учасників INUDECO 2019.

Організаторами конференції виступили виконавчий комітет та КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Київської області; Державне агентство з управління зоною відчуження, ДСП «ЧАЕС»; Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України; Інститут проблем математичних машин і систем НАН України. Партнерами конференції стали Консорціум NOVARKA та SIP (ГУП).

Підводячи підсумки роботи конференції, її організатори зазначили, що співробітництво та обмін передовим досвідом на міжнародному рівні сприятимуть розвиткові наук і галузей знань, пов’язаних із протидією та ліквідацією наслідків екологічних, зокрема ядерних, катастроф. Учасники конференції висловили подяку організаторам за її проведення на високому науково-технічному рівні.

Рішення конференції та детальну інформацію ви знайдете на офіційному сайті http://inudeco.pro/
Контакти оргкомітету: +38 (045-79) 22250, 21090, +38 0503531135, електронна адреса inudeco2018@gmail.com

Відео про конференцію на каналі Ютуб КП АРР 

Позначки:, , , ,

Залиште свій коментар