27 Лют Муніципальна координаційна платформа з розвитку та міжнародний саміту мерів об’єдналися у Славутичі

26 лютого у Славутичі відбувся публічний захід «Муніципальна координаційна платформа з розвитку «Енергетична та кліматична трансформація». Учасниками якого стали Представники ЄС, підписанти Угоди мерів, представники Програми ЄС «Угода мерів – демонстраційні проекти», національні та територіальні координатори Київської та Чернігівської областей, а також представники міських влад: Славутича, Тетієва, Вознесенська, Чернігова, Тернополя, Житомира, Пирятина, Кременчука, Славянська, Обухова, Білої Церкви, Бучі, Березані, Чорткова, Чугуєва, Енергодару, Голої Пристані, Фастова, Кропивницького, Миргорода.

З вітальним словом до учасників звернувся міський голова Славутича Юрій Фомічев. На високому професійному рівні весь захід модерувала Оксана Кисіль, національний експерт Проекту ЄС в Україні «Угода мерів – Схід». Крістоф Фрерінг, керівник Проекту ЄС в Україні «Угода мерів – Схід», презентував затверджену концепцію Муніципальної платформи. Відбулася і церемонія підписання для учасників Муніципальної платформи. Далі учасники обговорили проект Плану робіт Муніципальної платформи на 2019 рік, дорожню карту щодо залучення інвестицій в ПДСЕР(К) та роль Підписантів, національних та територіальних координаторів. Ян Ваандерс, керівник Програми ЄС «Угода мерів – демонстраційні проекти» звернув увагу на внутрішню спроможність Підписантів щодо проектного менеджменту, проаналізував існуючу структуру. Заслухані були і пропозиції щодо підвищення потенціалу цієї європейської програми.

Андрій Зінченко, співзасновник громадської організації «Грінінкубатор», презентував присутнім напрацювання щодо започаткування у Славутичі першого в Україні муніципального енергокооперативу «Сонячне місто».

Ірина Озимок, менеджер програми місцевого економічного розвитку WNISEF, засновниця міжнародного саміту мерів, акцентувала увагу на таких темах:
Як створити сталі та сприятливі есосистеми для основних зацікавлених сторін в місті:
Що повинно зробити місто для стимуляції розвитку стартапів, втому числі з енергоефективності та адаптації до змін клімату?
Що повинно зробити місто щоб просування інновації та технології на локальному ринку?
Як маленькі міста можуть стати привабливими клієнтами для бізнесу? Що вони можуть пропонувати для стартапів?
Як ідентифікувати потенційні проекти муніципальної інфраструктури з енергоефективності та адаптації до змін клімату на локальному рівні?
Про механізми запровадження стартапів, їх значення, напрацьований європейський досвід розповів Рубен Ньювенхауз, голова міжнародної дорадчої ради при Економічній Раді Амстердаму (Нідерланди).
До речі, приїзд Рубена став продовженням Міжнародного саміту мерів, на якому, очільники міст та громад наприкінці 2018 року, вперше отримали практичні «подарунки» для розвитку. Міський голова Юрій Фомічев здобув для громади саме цей практичний семінар з голландським експертом.

У цей день учасники змогли поспілкуватися, обмінятися напрацьованим досвідом, задавати питання експертам і почути відповіді, обговорити питання подальшого розвитку своїх громад. І важко не погодится із словами Рубена Ньювенхауза: «Все неможливе можливо!»

Джерело інформації 

Позначки:, ,

Залиште свій коментар