14 Чер Протягом червня в українських міста тривають заходи Днів сталої енергії

У м. Хмельницький 11-12 червня пройшов Хмельницькій енергетичний форум, що був присвячений відновлювальній енергетиці. В цьому заході взяла участь начальник департаменту енергоменеджменту КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Журавська Галина. Про Славутицький муніципальний енергокооператив «Сонячне місто» розповів Андрій Зінченко, який є представником СТ «Сонячне місто», що спільно із КП «АРР» є співзасновником енергокооперативу.

На енергетичному форумі  командою Хмельницького енергетичного кластеру була представлена методика оцінки потенціалу відновлювальних джерел  енергії для Хмельницької області, але методика є універсальною, та може використовуватися для інших регіонів. Найважливішими джерелами були названі сонячна енергія, вітер та біопаливо.

Наступного дня відбувся семінар для представників міст та ОТГ з теми  “Перехід громади на 100% ВДЕ: переваги та побоювання”, організований командою ГО «Екоклуб».  Учасники розмірковували над можливостями громад щодо переходу на 100% використання відновлювальних джерел. Учасники почули про практичні приклади, як вже зараз міста поступово змінюють своє енергоспоживання: досвід Житомира, який вже заявив про перехід на 100% ВДЕ, про муніципальний енергокооператив в місті Славутич розповіла начальник департаменту енергоменеджменту КП «Агентство регіонального розвитку» Славутича Журавська Галина, а  представник Берездівській ОТГ розповів про створення енергетичного кооперативу, що буде забезпечувати громаду брикетами з соломи, і то є прикладом використання біопалива, як відновлювального джерела енергії.

 

Позначки:

Залиште свій коментар