05 Тра СЛАВУТИЧ – МАЙДАНЧИК ДЛЯ НАУКОВЦІВ ТА ПРАКТИКІВ INUDECO

27-29 квітня 2021 року у місті Славутичі відбулась VІ Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2021.
Мета конференції – розгляд проблем та перспектив, підвищення рівня ефективності науково-практичних досліджень, налагодження співпраці та обміну досвідом щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та поводження з радіоактивно відходами та відпрацьованим ядерним паливом.
У 2021 році участь у події взяли представники 50 інституцій та установ з 23 країн світу. Вперше в рамках INUDECO проходила міжнародна панель з Українським ядерним товариством на тему «35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС: від минулого до майбутнього».
Через епідемію Covid-19 конференція проходила в форматі онлайн на ресурсах Webex та Zoom, пряма трансляція здійснювалася на YouTube-каналі ДСП ЧАЕС.
До участі у конференції зареєструвалися 164 особи, з них онлайн-учасників 140, офлайн-учасників (оргкомітет, працівники ДСП ЧАЕС) – 24. Онлайн-учасників міжнародної панелі INUDECO 2021 – 200 осіб. Під час конференції прозвучало 90 доповідей, до збірника матеріалів увійшло 74 тез та статей.
Конференція проходить у місті Славутичі (Україна) з 2016 року в рамках заходів до роковин аварії на Чорнобильській АЕС. За цей час більше 600 науковців та практиків з Данії, Білорусі, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, Іспанії, Норвегії, Сполучених Штатів Америки, України, Франції, Чехії, Японії тощо взяли участь у конференції, що проходить та організована у наймолодшому українському місті Славутичі.
Зокрема, у міжнародній панелі INUDECO 2021 взяли участь представники Паризького центру ВАО АЕС (WANO), Європейської Комісії, Європейського ядерного товариства та ядерних товариств Швеції, Італії, Фінляндії, Швеції, Японії, Хорватії, представники провідних енергетичних компаній, атомних електростанцій та компаній, які працюють у ядерній галузі – Westinghouse (США), Framatome (Франція), Urenco Nederland BV (Нідерланди), CEZ Group (Чехія), ÚJV Řež (Чехія), Tractebel (Румунія), АЕС Дуковани (Чехія), АЕС Кршко (Словенія), АЕС Ловііса (Фінляндія) та ін., регуляторних органів влади у галузі ядерної безпеки європейських країн та науково-дослідницьких центрів, зокрема Об’єднаного дослідницького центру (JRC) Європейської комісії, а також провідних технічних закладів вищої освіти Європи.
На відкриті конференції виступили: перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський, заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Максим Шевчук, директор технічний (- головний інженер) ДСП «Чорнобильська АЕС» Андрій Білик, міський голова м.Славутича Юрій Фомічев, директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України Анатолій Носовський, директор ВП «Атомремонтсервіс» ДП «НАЕК «Енергоатом» Віталій Шикун, директор Спільного Офісу Підтримки проектів Європейського Союзу з підтримки ядерної безпеки в Україні Девід Корбет, керуючий директора «Plejades GmbH» – незалежні експерти, іноземного радника голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Норберт Молітор.
Під час міжнародної панелі прозвучали доповіді заступника директора з наукової роботи Інституту проблем безпеки АЕС НАН України Сергія Паскевича, заступника начальника відділу стратегічного планування Чорнобильської АЕС Віктора Кучинського, старшого наукового співробітника Інституту проблем безпеки АЕС НАН України Максима Савельєва, завідувача відділу ядерної безпеки Інституту проблем безпеки АЕС НАН України Романа Годуна.
28-29 квітня учасники конференції взяли участь у секційних засіданнях та відкритих дискусіях з тем: «Від катастрофи до нового життя» (модератор – заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ЦСВЯП ВП Атомремонтсервіс Володимир Медінцов, «Чорнобильська АЕС та Об’єкт «Укриття» (модератор – заступник начальника відділу стратегічного планування Чорнобильської АЕС Віктор Кучинський), «Атомна енергетика та нова генерація» (модератор – заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Максим Шевчук).
На полях конференції проходив V-й Хакатон «Місто нових ідей» (модератор – директор Агентства регіонального розвитку м.Славутича Арина Старовойтова). У результаті хакатону у 2021 році диплом ІІ ступеня отримав проект «Інтерактивне тротуарне освітлення (IntPavill)» команди «ЕлСтарт» з Київського національного університету будівництва i архітектура, дипломи ІІІ ступеня отримали три проекти – «Бот для надання показів славутицькому водоканалу» команди «Team Hollow» з міста Славутича, «The.Громадянин» команди «Черкаські мізки» з міста Черкаси, «Інфо-портал Славутича» команди «Інтерпретатори спадщини» з міста Києва, ГС «Всеукраїнська асоціація гідів».
В рамках INUDECO відбулася онлайн-зустріч «Прип’ять: за мить до…». Світлі спогади про Прип’ять, душевна розмова лунали за чашкою чаю на кухні нової експозиції Краєзнавчого музею міста Славутича, де гостями стали прип’ятчани Галина та Валерій Сулімови, Олександр Демідов, модератор зустрічі – блогер Олександр Купний, а учасниками розмови – ветерани атомної енергетики.
Оргкомітет INUDECO 2021 щиро дякує партнерам та учасникам за роботу під час конференції. Маємо надію, що цьогорічна конференція стала для нас не лише платформою для обміну думками, досвідом, а також можливістю зустріти потенційних партнерів та зміцнити співпрацю із колегами. Сподіваємося, що і в майбутньому ми зможемо продовжити наше співробітництво з метою розвитку науки та технологій. Славутич – місто нових ідей!
Більше інформації, збірник та презентації до виступів розміщені на веб-сайті https://inudeco.pro/
Організатори конференції: виконавчий комітет Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області, Комунальне підприємство «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області; Державне агентство України з управління зоною відчуження, Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»; Інститут проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України; Славутицька філія Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського».
Партнери конференції: Національна академія наук України, Академія технологічних наук України, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Українське ядерне товариство, Європейське ядерне товариство, Асоціація підприємств промислової автоматизації України, Відокремлений підрозділ Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» «Атомремонтсервіс», Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, Чернігівський національний технологічний університет та інші інституції та громадські об’єднання.
До зустрічі у наступному році!
З повагою
оргкомітет INUDECO 2021
Електронна адреса оргкомітету inudeco2018@gmail.com, контактні телефони оргкомітету: +38 (045-79) 2 22 50, 2 10 90, +38 050 353 11 35.

Залиште свій коментар