09 Лис ВОРКШОП ЗІ СТВОРЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ КООПЕРАТИВІВ
Написано в 5:17 pm
Бренд міста,Енергоменеджмент,Інвестору,Купуй в Славутичі,Місто,Офіс підтримки громадських ініціатив,Підприємництво,Сонячне місто

До Славутича завітали представники українських муніципалітетів та громадського сектору, щоб взяти участь у навчанні з теми “Створення енергетичних кооперативів в Україні”.
Ініціатором навчання виступили ГО “Екоклуб” та кооператив Wechange eG (Берлін, Німеччина), співорганізаторами події стали КП “Агентство регіонального розвитку” м.Славутича та СТ “Сонячне місто”.
Про сучасний стан соціально-економічного розвитку та історію міста Славутича, а також успішну співпрацю міста із енергокооперативом “Сонячне місто” розповіла директорка Агентства регіонального розвитку Арина Старовойтова.
Інформацію про етапи створення, реалізацію спільнокошту у бізнес-проєкті будівництва сонячних електростанцій на дахах муніципальних будівель Славутича, технічні та організаційні моменти роботи енергокооперативу розповів технічних експерт та інженер проєкту “Сонячного міста” Віктор Хоменко.
Присутні також мали можливість у форматі дискусії поспілкуватися із першим заступником міського голови Віктором Шевченко. На початку свого виступу Віктор Шевченко від імені міської громади привітав Віктора Хоменко із званням “Амбассадор Славутича” та вручив символічну відзнаку, яку також отримають при наступному очному візиті до міста Роман та Андрій Зінченки, співзасновники ГО Greencubator.
По завершенні сесії “Запитання-відповідь”, учасники події вирушили на екскурсію містом від міського Туристично-інформаційного центру. Після обідньої перерви навчання продовжується – учасники презентують власні комункаційні стратегії майбутніх кооперативів, які вони планують створити у себе в громадах.
Довідково
У 2019 році у Славутичі за спільною ініціативою Славутицької міської ради та ГО «Greencubator» створено муніципальний енергетичний кооператив «Сонячне місто», що об’єднав ресурси міста, місцевої громади та членів кооперативу на засадах краудфандингу (кооперативного спільнокошту) для створення сонячної електростанції потужністю 200 кВт, що розміщується на дахах трьох муніципальних будівель.
Одним із засновників енергокооперативу є комунальне підприємство «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради. Членом кооперативу міг стати будь-який мешканець Славутича за моделлю кооперативного спільнокошту. Вартість одного паю становила 15 000 грн.
Таким чином міська рада залучила внутрішнього інвестора – мешканців громади, які мають право голосу під час прийняття рішень щодо діяльності енергокооперативу.
Основа діяльності кооперативу – будівництво та експлуатація сонячних електростанцій з метою заробітку на продажі електроенергії за «зеленим» тарифом.
У 2020 році м.Славутич визнано переможцем у конкурсі«Кращі практики місцевого самоврядування» завдяки нашим постійним партнерам та інвесторам – енергокооперативу «Сонячне місто». Успішна практика «Створення муніципального енергокооперативу у Славутичі для будівництва сонячної електростанції шляхом спільнокошту місцевих мешканців» посіла диплом І ступеня у номінації «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища» з 168 заявок з усіх областей України конкурсу Мінрегіону «Кращі практики місцевого самоврядування 2020».
Дякуємо Екоклуб та Сонячне Місто за можливість поділитися кращим досвідом із представниками муніципалітетів з усієї України.