12 Жов Європейський тиждень місцевої демократії у Славутичі

Вітаємо! Триває Європейський тиждень місцевої демократії – щорічна загальноєвропейська кампанієя, започаткована Радою Європи 15 жовтня 2007 року.

Головною метою тижня є сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень.

Завданням Європейського тижня місцевої демократії є розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення міста та регіонів до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії.

На сьогодні механізм побудови довіри через елементи електронної участі – це актуальна тема для всіх країн тож виклики часу спонукають владу використовувати платформи для спілкування влади з громадським суспільством.

Розроблена ціла система можливостей комунікації влади та громадського суспільства міста Славутич:

Громадські слухання – це зустрічі з депутатами міської ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення.

Круглі столи – це форма публічного обговорення та вид групового вирішення тих чи інших питань.

Місцеві ініціативи – це письмова пропозиція про розгляд Славутицькою міською радою будь-якого питання, віднесеного до відання органів місцевого самоврядування.

Електронні петиції – це особлива форма звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування, яке обов’язкове до розгляду за умови набрання необхідної кількості голосів.

https://petition.e-dem.ua/slavutich

Відділ по роботі з населенням міста «Контакт-центр» виконавчого комітету Славутицької міської ради – це здійснення цілодобового приймання звернень громадян в телефонному режимі, цілодобовий перегляд онлайн-трансляції камер відеонагляду міської системи відео спостереження та невідкладне інформування уповноважених суб’єктів реагування.

https://cutt.ly/AQeAu4m

Громадський проєкт «Бюджет участі» це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста та голосування за них.

https://slavutych.pb.org.ua/

Платформа 100 дрібниць – це платформа де кожен мешканець міста має можливість повідомити про виявлені негаразди та контролювати їх вирішення через платформу.

http://e-slavutich.gov.ua/100Things/SitePages/main.aspx

Електронні звернення  до міського голови – це форма електронного звернення жителя міста до міського голови з будь-якого питання.

http://e-slavutich.gov.ua/government/mayor/SitePages/InternetReception.aspx

МГО «Громадська рада з розвитку міста Славутич»   це  орган який проводить вільні та різносторонні обговорення які допомагають міській владі приймати зважені управлінські рішення, направлені на покращення життя славутичан.

Молодіжна рада – це консультативно – дорадчий орган як інструмент молодіжного «голосу», який дає можливість почути молоде покоління міста. https://www.facebook.com/mrslavutych

Особистий прийом громадян мером його заступниками та керуючим справами:

Фомічев Ю.К. міський голова – середа 09:00-11:00 (107)

Гантімурова Н.А. секретар ради – середа 09:00-11:00 (309)

Шевченко В.В. перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради​ – четвер 16:00-18:00 (303)

Линкевич О.Б. заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – вівторок 16:00-18:00 (302)

Швець Н.П. керуючий справами виконавчого комітету – середа 14:00-16:00 (301)

Консультації з громадськістю міста Славутич – проводяться з метою залучення членів територіальної громади до участі у здійсненні місцевого самоврядування.

http://e-consult.slav.gov.ua/uk

Приймальні депутатів місцевої ради – депутат місцевої ради у виборчому окрузі, зобов’язаний вести  прийом  виборців.

Офіс підтримки громадських ініціатив КП «АРР» – це  механізм взаємодії між органами місцевого самоврядування та громадськістю.

https://www.facebook.com/officeslavutych/

Відкритий доступ до сесії міської ради – це вільний доступ представників ЗМІ, почесних гостей і членів територіальної громади до пленарних засідань сесії ради та коли кожен громадянин України має можливість ознайомитися з питаннями, що розглядаються міською радою, та з прийнятими нею рішеннями.

Наше місто нараховує багато інструментів та рішень.  Одна з причин – суспільство активно розвивається  і деякі інструменти участі «не встигають» за вимогами сучасності. Тож, наше завдання збільшувати поінформованість серед жителів нашого міста.

 

Офіс підтримки громадських ініціатив запрошує громадські організації до співпраці та надає, можливість  безкоштовного використання техніки та обладнання, простору залу (БК «Енергія», II поверх) необхідну для проведення заходів, громадських організацій та активістів. Контакти: 2-22-50, +38050 3531135, e-mail: slavutich.ofis@gmail.com.

 

Залиште свій коментар